HLINÍKOVÁ OKNA
A DVEŘE

PROSKLENÉ
FASÁDY

POŽÁRNÍ
SYSTÉMY

ZIMNÍ
ZAHRADY

POSUVNÉ
HST PORTÁLY

Společnost Finstal zastupuje na českém trhu výrobky společnosti Aluprof. Nejznámějším hliníkovým systémem společnosti Aluprof je systém MB, který se využívá pro výrobu hliníkových oken, dveří a fasád. Systém MB se také často využívá k zasklívání lodžií. Produkty zahrnují otočná a posuvná okna a dveře, fasády, zimní zahrady a jiné systémy, jako sloupková zábradlí, okenice a brány. Hliníkové profily splňují nejvyšší požadavky na techniku i design a mají vynikající poměr cena/výkon.

Dopřejte si luxus posezení v přírodě po celý rok

Zimní zahrada vám přinese kouzelné místo ve vašem domě, které můžete využívat po celý rok k relaxaci, můžete zde snídat se svou rodinou a přitom si užívat jedinečné atmosféry místa, které prostupuje do okolí a vy si užíváte přímého kontaktu se sněhovými vločkami, které ulpívají na střeše zahrady, ale vy jste stále v příjemné atmosféře vašeho domu. Zimní zahradu také využijete k relaxaci, odpočinku, v otevřeném prostoru, obklopeni vašimi oblíbenými rostlinami, citrusy či palmami s nebem nad hlavou.

Zimní zahrada jakéhokoliv tvaru a barvy

Hliníkové profily zajistí zimní zahradě vysokou životnost, statickou stabilitu a umožňují provedení v jakémkoliv tvaru, pak už záleží pouze na vaší představivosti a možnostech místa určeného pro stavbu. Barevné provedení zimní zahrady také není omezeno, vybrat si můžete jakoukoliv barvu RAL, navíc pak nabízíme zvláštní vzorníky barev, které najdete pouze u systémů Aluprof, např. metalické barvy IGP.

Technické řešení zimních zahrad a její realizace

Při návrhu zimních zahrad vám pomůžeme nalézt optimální řešení a navrhneme různé varianty řešení. Ať se to týče konstrukčního řešení, volby typu střechy a použitého zasklení, statických výpočtů, potřebné plochy větrání apod. Pro větrání zimních zahrad je důležitý poměr otevíratelných částí zimní zahrady (střešní okna, dveře, posuvné dveře, posuvně výklopné dveře). V případě, že v domě využíváte nějaký druh teplovzdušného vytápění, můžete být zahrada jeho součástí.

Základní otázky, které byste si měli zodpovědět při návrhu zimní zahrady

Většinu zimních zahrad naši zákazníci realizují až po stavbě domu, a v původním projektu s ní není počítáno. Ani tato situace není problém, maximálně se sebou přínáší jistá omezení.

Zimní zahradu lze však postavit kdekoli, pouze musí být pamatováno již při návrhu na několik základních předpokladů:

  • k čemu chci zimní zahradu především využívat?
  • bude zimní zahrada vytápěna či nikoliv?
  • má zimní zahrada přinášet v zimním období teplotní zisky stávajícímu domu? Tuto veličinu nejvíce ovlivní orientace světových stran. Ideální je samozřejmě poloha směrem k jihu či jihozápadu.

Odpověď na tyto otázky vám samozřejmě pomůžeme vyhodnotit a poté ve spolupráci s vámi navrhnout optimální řešení vhodné právě pro vás. Tak, abyste si mohli vychutnat všechny možnosti, které zimní zahrady nabízejí…