PASIVNÍ
TŘÍDA

NÍZKOENERGETICKÁ
TŘÍDA

PLASTOVÉ
DVEŘE

HST
PORTÁLY

P
osuvné HST portály

Posuvné dveře přinášejí díky svým velkým skleněným plochám do obytných prostor mnoho světla a umožňují přímý vstup do zahrady nebo na balkón. VEKA nabízí se zdvižně posuvnými dveřmi kompletní spektrum konstrukčních typů pro všechny požadavky a rozměry. Zdvižně posuvné dveře se hodí zejména tam, kde je nutné pohybovat velkými tabulemi skla. Křídla jsou uložena na oddělených kolejnicích, při otevírání se jedno křídlo lehce nadzvedne a posune do strany.

inovativní systém zdvižně posuvných dveří Premidoor 76 se stavební hloubkou 179 mm. Umožňuje jakékoliv uspořádání teras, balkonů a zimních zahrad. Velké prosklené plochy opticky zvětšují místnosti a optimálně osvětluje interiér. Díky našim řešením se dům otevře na zeleň za oknem a dveře dokonale splynou s klimatem interiéru. Moderní bezbariérový práh zajistí komfort a optimální tepelnou izolaci.

Systém
PROFINE
Použití
pasivní a nízkoenergetické domy
Počet komor
5
Prostup celého okna
Ud od 0.85 Wm2/K dle zasklení
Max. nosnost křídla
350 Kg

Velké zasklené plochy oživí každou místnost. Konstrukce dveří je navržena tak, aby zajišťovala optimální stabilitu, umožňovala použití velkých skleněných tabulí a dala možnost vybrat si jeden ze schémat údržby. EvolutionDrive je výjimečný pro svou flexibilitu. Chytrý design v kombinaci s moderní konstrukcí pomáhá vytvořit v místnosti útulnou atmosféru a přizpůsobí se každému individuálnímu architektonickému stylu. Dostupné možnosti barevného provedení oživí Váš interiér.

Systém
SALAMANDER
Použití
nízkoenergetické domy
Počet komor
6
Prostup celého okna
Uw od 1.3 Wm2/K dle zasklení
Zasklení
24 až 42mm, Ug=1.1 až Ug=0.5 Wm2/K
 

Systém zdvižně posuvných dveří pro individuální obytné prostory. Izolační hodnota  Uf = 1,4 W/(m²K), tloušťky zasklení až 52 mm umožňuje použití vysoce tepelně izolačních funkčních skel a tím dosažení hodnot až Ud = 0,8 W/(m²K) při použití vysoce izolačního trojskla. Práh s integrovanou tepelnou vložkou a dvakrát přerušeným tepelným mostem pro maximální energetickou účinnost, bezbariérovost díky nízké konstrukční výšce (50 mm). Klasický design s elegantně zaoblenými hranami.

Systém
VEKA
Použití
pasivní a nízkoenergetické domy
Stavební hloubka
82mm
Prostup celého okna
Ud od 0.78 Wm2/K dle zasklení
Zasklení
24 až 52mm, Ug=1.1 až Ug=0.5 Wm2/K
 

Systém Decco HST umožňuje vytvářet jedinečné, prosklené interiéry. Nejnižší profil na trhu poskytuje maximální světlo a současně poskytuje vodotěsnou záruku.
Nízký práh umožňuje vytvoření bezbariérového přístupu. Pokročilý systém zvedacích-posuvných oken Decco HST umožňuje budovat i ty nejkomplikovanější konstrukce, včetně velkorozměrových a rohových.

Systém
DECCO
Použití
pasivní a nízkoenergetické domy
Výška profilu
83mm
Prostup celého okna
Ud od 0.75 Wm2/K dle zasklení
Max. nosnost křídla
300 Kg
NOVINKA

VEKA SPECTRAL – první vlastní technologie povrchové úpravy v osvědčené kvalitě od firmy VEKA.

Tento zcela nově vyvinutý způsob povrchové úpravy propůjčí plastovým oknům doposud nevídanou estetickou dimenzi. 

VEKA SPECTRAL přesvědčí svým:

  • Elegantním vzhledem v moderních barevných tónech s ultramatným efektem
  • Nezaměnitelným sametově hebkým pocitem na dotek
  • Výbornými technickými a mechanickými vlastnostmi výrobku
  • Vysokou odolností
  • Dlouhodobou stálostí barevného povrchu, který se snadno udržuje
  • Technologie budoucnosti
  • Bezproblémovou zpracovatelností, bez nutných úprav výrobních strojů

V nabídce  můžete najít 19 typů dřevodekorů, 31 odstínů RAL a 5 velmi moderních metalických dekorů.

Ke všem oknům a balkonovým dveřím je dodáváno celoobvodové kování MACO, nebo ROTO. Kování umožňuje prostřednictvím rolničkových čepů ovládat okna pomocí kliky a zajišťuje bezpečné uzavření celého okna. 

Na kování je možné doplnit komponenty pro zvýšenou bezpečnost. Použitím různých druhů uzávěrových rámových protikusů volíte požadovaný stupeň bezpečnosti. V základním provedení používáme jeden bezpečnostní uzávěr.

 

Pro plastová okna a dveře používáme izolační skla s teplým plastovým distančním rámečkem. Tento rámeček významně omezuje rosení a namrzání skel a zvyšuje také povrchovou teplotu vnitřní strany skla. Skla jsou pokovena a jejich meziprostor je vyplněn plynem argonem, který snižuje prostup tepla. Na přání dodáváme také skla v provedení ornamentální, protihluková, bezpečnostní, protisluneční a další.

Standardně používaná izolační skla:

izolační 2sklo, tloušťka 24 mm, složení 4-16-4, Ug = 1.1 W/m2K
izolační 3sklo, tloušťka 40 mm, složení 4-14-4-14-4, Ug = 0.7 W/m2K
izolační 3sklo, tloušťka 48 mm, složení 4-18-4-18-4, Ug = 0.5 W/m2K

 

Elegantní řešení v každém detailu. ISOPAN je systémovým řešením pro všechny typy oken a dveří, řešící zásadní problém tepelných mostů v oblasti připojovací spáry parapetu.

HLAVNÍ VÝHODY SYSTÉMU ISOPAN

1) Výborné izolační vlastnosti
2) Vysoká pevnost v tlaku (až 17,6 tun)
3) Systémové řešení
4) Odolnost vůči povětrnostním vlivům
5) Možnost montáže přímo na stavbě
6) Opracovatelné běžnými nástroji

Současným trendem v oblasti otvorových výplní je důraz na vynikající tepelně-izolační vlastnosti oken a dveří, v kombinaci s co největší plochou prosklení pro zajištění dostatku denního světla v interiéru.  Architekti a projektanti tak do novostaveb rodinných domů za komponovávají stále více prvků, jakými jsou například HS portály či francouzské dveře, což však ve fázi realizace přináší s ohledem na hmotnost výrobků a požadavky na jejich zabudování, značná úskalí.

Ideálním řešením je ISOPAN! Sendvičový panel s jedinečnými pevnostními a izolačními vlastnostmi, který díky své konstrukci, složené z nosné a izolační části, umožňuje zatížení až 15 tun. To vše, při zachování tepelných parametrů převyšujících hodnoty samotného okna.

ISOPAN je systémovým řešením pro všechny typy oken a dveří, řešící zásadní problém tepelných mostů v oblasti připojovací spáry parapetu.

NEVIDITELNÉ SVÁRY OKEN V-PERFECT

V-Perfect je první a jediná technologie na světě, která úplným odstraněním svárového spoje z rohu
umožňuje získat esteticky dokonalá plastová okna.