HLINÍKOVÁ OKNA
A DVEŘE

PROSKLENÉ
FASÁDY

POŽÁRNÍ
SYSTÉMY

ZIMNÍ
ZAHRADY

POSUVNÉ
HST PORTÁLY

Společnost Finstal zastupuje na českém trhu výrobky společnosti Aluprof. Nejznámějším hliníkovým systémem společnosti Aluprof je systém MB, který se využívá pro výrobu hliníkových oken, dveří a fasád. Systém MB se také často využívá k zasklívání lodžií. Produkty zahrnují otočná a posuvná okna a dveře, fasády, zimní zahrady a jiné systémy, jako sloupková zábradlí, okenice a brány. Hliníkové profily splňují nejvyšší požadavky na techniku i design a mají vynikající poměr cena/výkon.

Prosklené hliníkové fasády ALUPROF jsou určeny ke konstrukci lehkých obvodových plášťů budov, které dodávají stavbě prestižní vzhled. Jsou dokonalým nástrojem pro utváření současné architektury a realizaci odvážných vizí projektantů.

Základní verzí je sloupko-příčkový fasádní systém MB-SR50N, který nabízí různé varianty provedení např.:

  • strukturální fasáda MB-SR50N EFEKT (tmelená spára)
  • polostrukturální fasáda (vertikální nebo horizontální linie) MB-SR50PL – doplňkové lišty zvýrazňují vodorovné nebo svislé rozdělení
  • příložkový (nakladačkový) systém MB-SR50A určený k použití na nosné konstrukce ze dřeva nebo oceli.

TOP produktem v naší nabídce ale i na trhu vůbec je pak fasáda MB-TT50.

Nabídku doplňuje systém strukturální fasády MBSG50 (lepená skla) a semistrukturální MB-SG50 SEMI sloužící ke stavbě prosklených fasád, které dodají budově prestiž a reprezentativní vzhled.

V neposlední řadě nabízíme také stále populárnější systém blokové fasády MB-SE75, který umožňuje rychlou montáž předem smontovaných bloků včetně zasklení.

Zvláštní skupinu tvoří objektové individuální řešení čili systém zpracován podle zadaných kritérií ve spolupráci s projektanty budov – MB-SR60, MB-SR80, MB-SR100 a MB-SG60. Tyto systémy byly navrženy na základě individuálních požadavků projektů, které kladly důraz na technické parametry a design.

Základní verze fasády kromě standardních řešení nabízí i designové varianty ke splnění všech estetických požadavků.

MB-SR50N umožňuje např. efektní zvýraznění svislého nebo vodorovného dělení plochy. MB-SR50N EFEKT nabízí design strukturální fasády – zvnějšku získáme jednolitou plochu skla dělenou strukturou vertikálních a horizontálních linií o šířce 20 mm. Tato varianta nabízí také řešení výsuvného okna (MB-SR50N OW).

Ve fasádě MB-SR50N je možné konstruovat také střešní světlíky při sklonu 5-75°.