Hliníková okna, dveře, fasády

 

Obchodní zastoupení

Praha praha@finstal.cz
Brno brno@finstal.cz
Ostrava ostrava@finstal.cz
Olomouc olomouc@finstal.cz
Zlín zlin@finstal.cz
Plzeň plzen@finstal.cz
Pardubice pardubice@finstal.cz

mapa-obchodni-zastoupeni-finstal-212x122.png

 
 
 

Zimní zahrady

Dopřejte si luxus posezení v přírodě po celý rok

Zimní zahrada vám přinese kouzelné místo ve vašem domě, které můžete využívat po celý rok k relaxaci, můžete zde snídat se svou rodinou a přitom si užívat jedinečné atmosféry místa, které prostupuje do okolí a vy si užíváte přímého kontaktu se sněhovými vločkami, které ulpívají na střeše zahrady, ale vy jste stále v příjemné atmosféře vašeho domu. Zimní zahradu také využijete k relaxaci, odpočinku, v otevřeném prostoru, obklopeni vašimi oblíbenými rostlinami, citrusy či palmami s nebem nad hlavou.

zimni zahrada

Zimní zahrada jakéhokoliv tvaru a barvy

Hliníkové profily zajistí zimní zahradě vysokou životnost, statickou stabilitu a umožňují provedení v jakémkoliv tvaru, pak už záleží pouze na vaší představivosti a možnostech místa určeného pro stavbu. Barevné provedení zimní zahrady také není omezeno, vybrat si můžete jakoukoliv barvu RAL, navíc pak nabízíme zvláštní vzorníky barev, které najdete pouze u systémů Aluprof, např. metalické barvy IGP.

Technické řešení zimních zahrad a její realizace

Při návrhu zimních zahrad vám pomůžeme nalézt optimální řešení a navrhneme různé varianty řešení. Ať se to týče konstrukčního řešení, volby typu střechy a použitého zasklení, statických výpočtů, potřebné plochy větrání apod. Pro větrání zimních zahrad je důležitý poměr otevíratelných částí zimní zahrady (střešní okna, dveře, posuvné dveře, posuvně výklopné dveře). V případě, že v domě využíváte nějaký druh teplovzdušného vytápění, můžete být zahrada jeho součástí.

zimni zahrady

Základní otázky, které byste si měli zodpovědět při návrhu zimní zahrady

Většinu zimních zahrad naši zákazníci realizují až po stavbě domu, a v původním projektu s ní není počítáno. Ani tato situace není problém, maximálně se sebou přínáší jistá omezení.

Zimní zahradu lze však postavit kdekoli, pouze musí být pamatováno již při návrhu na několik základních předpokladů:

  • k čemu chci zimní zahradu především využívat?
  • bude zimní zahrada vytápěna či nikoliv?
  • má zimní zahrada přinášet v zimním období teplotní zisky stávajícímu domu? Tuto veličinu nejvíce ovlivní orientace světových stran. Ideální je samozřejmě poloha směrem k jihu či jihozápadu.

Odpověď na tyto otázky vám samozřejmě pomůžeme vyhodnotit a poté ve spolupráci s vámi navrhnout optimální řešení vhodné právě pro vás. Tak, abyste si mohli vychutnat všechny možnosti, které zimní zahrady nabízejí...

zimni zahrady