Hliníková okna, dveře, fasády

 

Obchodní zastoupení

Praha praha@finstal.cz
Brno brno@finstal.cz
Ostrava ostrava@finstal.cz
Olomouc olomouc@finstal.cz
Zlín zlin@finstal.cz
Plzeň plzen@finstal.cz
Pardubice pardubice@finstal.cz

mapa-obchodni-zastoupeni-finstal-212x122.png

 
 
 

Posuvná okna MB-23P je hliníkový systém určený k zástavbě balkónových lodžií. Základním principem tohoto systému jsou posuvná okna v horizontální rovině. Hotová konstrukce brání balkonový prostor proti nepříznivým atmosférickým vlivům tzn. před větrem, deštěm, sněhem a také i proti hluku a vnějším nečistotám. Konstrukce systému MB-23P rovněž ztěžuje možnost vloupaní, což je zvlášť důležité pro přízemní byty. 

 

Konstrukční hloubka profilu je  53 mm (zárubeň) a 23 mm (křidlo). Jelikož je konstrukce provedená v systému MB-23P určena pro venkovní použití, obsahuje efektivní systém odvádění vody a ventilaci skelní komory a také ventilaci z komory mezi křídlem a zárubní. Okenní křídla mohou být zasklena jednoduchým sklem o tloušťce 4–8 mm nebo bezpečnostním sklem o tloušťce 6,4 mm. Tloušťka skla je volená podle výšky, ve které se nachází balkón, podle toho, kde je lokalizován a jakých rozměrů je okenní křídlo.

 

Systém MB-23P je možné použít jak v případě již existujících balkonů tak i nově vzniklých, a to i u balkonů složitějších tvarů. Díky využití profilů systému okenně-dveřního MB-45 existuje možnost provedeni mezi jednotnými díly úhlových spojů, v různých variantách. Takto udělaná zástavba se charakterizuje jednoduchou a rychlou výrobou díky eliminaci obtížných mechanických opracovávání, což má za následek snížení finální ceny.